Астана стартира с успех тазгодишния си поход към груповата фаза на Шампионската лига. Бившият отбор на Станимир Стоилов надви румънския първенец ЧФР Клуж с 1:0 в първи двубой от началния предварителен кръг на надпреварата.

Единственото попадение реализира Постников в 68-ата минута. Централният защитник се оказа най-съобразителен при изпълнение на корнер и отблизо довкара топката в мрежата на Арлаускис.

Като цяло гостите от Румъния бяха тези, които далеч повече може да съжаляват от това, че резултатът се разви в негативен за тях аспект. На няколко пъти отлични атаки на "виненочервените" завършваха с удари на Кулио, Хобах и Паун - Александру, но нито един от тях не доведе до гол.

Реваншът е след седмица, като битката на румънска територия предвещава сериозна интрига. Нужно е да отбележим, че през втората част в игра за Астана се появи исканият от Левски Рангело Янга, което означава, че той няма да може да бъде използван от "сините" в евротурнирите, ако все пак бъде привлечен на "Герена".

Астана за трансфер на Рангело Янга в Левски: Това са някакви безобразия