Арсенал надделя над състава на Динамо (Загреб), в двубой от груповата фаза на Шампионската лига.

"Артилеристите" се справиха с опонента си с 3:0, след попадение на Йозил и две Алексис Санчес.

Победата бе задължителна за единайсеторките, ако те искаха да запазят шансовете си за класиране в следващата фаза живи.

Това успя да постигне тази на домакините.

Към момента те заемат вече третото място в подреждането с 6 спечелени точки, докато Динамо остава последен с 3 точки срещу името си. Лидерът Байерн е с 12, а преследвачът Олимпиакос - с по 9 пункта в своя актив.

Наставникът на хърватския Динамо - Зоран Мамич имаше за какво да отмъщава на днешния съперник на тима. Мамич вече веднъж бе губил от Арсенал, но като футболист. Това се случи през сезон 2006/2007, когато съставът от Загреб загуби с 0:3 у дома и с 1:2 като гост.

Динамо вече надви „артилеристите" през сезона, в предишния сблъсък между двата тима. Тази вечер обаче нямаше никакъв шанс да се случи нещо подобно.

Феновете на лондончани трябваше да чакат половин час, за да видят откриващо попадение. Това стана възможно след комбинация между недържимия и в този двубой Алексис Санчес и Месут Йозил, завършена от немския национал с гол във вратата на Едуардо.

Арсенал се възползва от подема в представянето си и само 4 минути по-късно реши всичко в срещата, след пас на Монреал и попадение на Санчес - 2:0.

Крайното 3:0 оформи отново Санчес с гола си, отбелязан двайсет минути преди последния съдийски сигнал.

Състав на Арсенал: Чех, Мертезакер, Монреал, Кошиелни, Белерин, Йозил, Фламини, Касорла, Санчес, Жиру, Кембъл