Напускането на работа, особено ако човек няма друга подходяща алтернатива за преместване, винаги звучи плашещо.
Има обаче редица солидни причини да се пристъпи към това. Когато се чувстваш подтиснат всяка неделя в навечерието на новата седмица. Когато смяташ, че нямаш повече възможност за развитие. Когато твоите разбирания за живота се разминават с принципите на компанията.
Освен всичко това има и една друга много по-практична причина да напуснете работното място, което мразите. И тя е, че вече се чувствате на ръба да неглижирате своя труд и нещата, които вършите.
Според Тони Томпсън, която е специалист по подбор на кадри в американската платформа The Muse, именно това е точният момент за вземането на такова решение.
"В един момент започваш да не работиш добре и ефективно, справяш се зле със задачите само защото си гневен от ситуацията на работното си място", обяснява тя.
Експертът смята, че прогресът трябва да е водещ в мотивацията за оставане на работа.
"Човек не трябва да се привързва към работа, където се чувства напълно комфортно и вече се справя чудесно със задачите, нито към такава, в която се превръща в лош колега и служител, само защото не е удовлетворен по някакъв начин от работодателя си", смята Томпсън.
"При тази ситуация вероятно най-доброто решение е да продължите нататък, като запазите себе си във най-високата точка на духа и съхраните спомена за своите успехи, а не за нежеланието си за работа", казва още тя.
IvoAndonov
на 02.10.2018 в 10:24:35 #2Rusko Никой министър не е напуснал понеже му е малка заплатата, защото те не си чакат заплатата! Ако за неграмотен ром като теб 2000лв заплата са много пари, повярвай ми, за един топ мениджър са жълти стотинки. Никой не би работил за толкова. А на гърба ти да виси отговорността за цяла държава. Един изп.директор в межд.компания в България само да ти кажа взима 30 000лв + перформанс бонуси. И натоварването му е по - малко от министър от към отговорност!
rusko
на 15.07.2018 в 20:02:51 #1като погледнеш в jobs.bg кой фирми търсят постоянно хора ти става ясно колко плащат ,за държавата това не е важно те си получават заплатите в министерството на труда и на финансите.никой министър не е напуснал понеже му е малка заплатата ,а обратно всеки се натиска за заплата и мястото му не остава празно.