Зенит продължава с добрата си игра от началото на сезона в Русия. В мач от 9-ия кръг питерци сразиха с 3:1 гостуващия Арсенал (Тула) на Георги Костадинов. Българският национал игра цял мач за своя отбор.

Домакините поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Артьом Дзюба се разписа с глава.

В 22-ата минута Денисов игра с ръка в наказателното поле, но вратарят на Арсенал Левашов спаси удара на Сердар Азмун.

В 57-ата минута гостите изравниха. Костадинов бе фаулиран от Жирков на границата на наказателното поле. От прекия свободен удар Берхамов изравни.

В 66-ата минута Зенит отново получи дузпа. Този път зад топката застана Себастиан Дриуси, който не сбърка за 2:1.

Две минути преди края на срещата Олег Шатов оформи крайното 3:1.

С успеха Зенит еднолично поведе във временното класиране с 20 точки. Арсенал е седми с 13 пункта.