Валери Божинов не успя да помогне на Мейджоу Хака да се добере до трите точки при гостуването на Шижиажуан, в мач от третия кръг на китайската Първа лига, завършил при резултат 1:1.

Божинов и компания финишираха срещата с човек по-малко, тъй като в 72-ата минута станаха с десет души. Червен картон получи лявото крило Ал Янг, който по-рано днес бе обявен от Божинов за Праско.

Божинов се гаври с китаец - той се хили (ВИДЕО)

Представи Праско

Отборът на българина трябва да съжалява за пропуснатата победа, след като изравнителното попадение на домакините падна в последната минута на срещата, а освен това бе автогол. Преди това бразилецът Джонас бе дал аванс на Мейджоу в 42-ата минута, а след това пропусна сам срещу вратаря.

Божинов остана на терена до 78-ата минута на срещата, а с тази точка Мейджоу вече има четири точки в своя актив след първите три кръга.

Тимът на Ясен Петров - Бейжинг отстъпи с 1:2 като гост на Вухан Зал, като е на дъното в Първа лига, без спечелена точка.