Отборът на Урал се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Русия. Тимът елиминира Краснодар със 7:6 след дузпи в четвъртфинален мач от надпреварата.

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 3:3.

Треньор на домакините е Александър Тарханов, който доскоро беше начело на нашия Славия.

В Урал играе Николай Димитров. Хичо започна като титуляр за и остана на терена до 84-ата минута, когато беше заменен от Едгар Манукарян.

Гостите поведоха с 3:0, но по куриозен начин допуснаха преднината им да бъде заличена. Виктор Клаесон се разписа на два пъти (14',33'), веднъж точен беше и Фьдор Смолов. Домакините обаче се вдигнаха на отчаян щурм и успяха да изравнят. Володя Илин намали в 35-ата минута, а Ерик Бикфалфи (53', 65') докара нещата до 3:3.

В 93-ата минута Урал остана с човек по-малко, след като Данцев получи директен червен картон.

Тарханов изкара Хичо почти като Лео Меси

Обсипа го с похвали

При изпълнението на дузпите по-здрави излязоха нервите на момчетата на Тарханов и те ликуваха с 4:3.

На полуфиналите воденият от бившия треньор на Славия тим се класира за полуфиналите, където ще срещне победителя от сблъсъка между Сибир и Рубин (Казан).