Българският нападател Тодор Колев вкара първия гол за Алемания (Аахен) при победата с 3:1 над гостуващия тим на Падерборн в мач от 7 кръг на Втора бундеслига.

Това бе трето попадение за Колев с екипа на "жълто-черните" и по този начин бившето острие на Славия се превърна във водещ реализатор на "колорадските бръмбари".

Българинът изведе Алемания напред в 17-ата минута с удар с десния крак, след като получи асистенция от чешкия си колега в нападението Лубош Печка. Пет минути по-късно словашкият национал Шилард Немет покачи на 2:0, също след пас на Печка.

Томас Клесенер с глава върна едно попадение за Падерборн в 36-ата минута, след центриране на Крупникович. В 76-ата минута, след две асистенции, Печка записа името си и сред голмайсторите, след като получи пас от Немет.

С този успех Алемания се изкачи на 6-о място с 11 точки, само на 3 от лидерите в класирането Мюнхен 1860, Гройтер Фюрт и Борусия (Мьонхенгладбах).