Българският национал Страхил Попов направи силен мач в турската Суперлига за своя Касъмпаша, който спечели категорично с 3:0 срещу Генчлербирлиги в среща от 17-я кръг на местния шампионат.

Крайният бранител бе част от третия гол за Касъмпаша, след като асистира на Давид Павелка.

Касъмпаша нанесе своя удар за по-малко от 20 минути, в които успя да наниже три попадения. В 5-та минута бразилецът Тити откри, а в 13 Буюк покачи на 2:0.

Малко по-късно Попов направи пробив по крилото, след който центрира, за да може Павелка да се разпише за крайното 3:0.

Другият българин в състава - Васил Божиков, не се появи в игра, макар че бе на резервната скамейка на домакините, които с победата се изкачиха на 10-о място в шампионата.