Петко Христов се завърна сред титулярите на Специя, но не можа да помогне на отбора са се спаси от провал за Купата след 0:2 срещу втородивизионния Лече и отпадна от Купата на Италия.

Бившият тим на Валери Божинов ще се изправи срещу Рома на осминафиналите, а Христов и компания записаха пета загуба в последните си шест мача във всички турнири и отпаднаха.

Андрей Гълъбинов остана без треньор в Реджина

Калабрийци наредиха пет поредни загуби

Специя имаше леко предимство в началото, но не създаде нищо опасно пред вратата на съперника. Лече, който е трети в Серия Б, постепенно взе инициативата. Гостите поведоха малко преди почивката, когато центриране на Барека бе засечено отлично от Марсин Листковски, който с глава откри резултата.

Втората част започна с открит футбол и положения и пред двете врати. Домакините стигнаха до една добра ситуация, въпреки че след това се оказа, че е имало засада и евентуален гол нямаше да бъде признат.

Попадение на Лече бе отменено в 52-ата минута, но малко по-късно се стигна до втори гол във вратата на Специя. Отлична работа на Пабло Родригес по лявото крило доведе до подаване към Калабрези, който с удар от въздуха прати топката в мрежата.

В 64-ата минута Давид Стрелец удари греда, но това бе една от много малкото ситуации пред вратата на Лече. Домакините не успяха и да натиснат сериозно в края. Те успяха да пратят топката в мрежата в 83-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. "Джалоросите" имаха нови възможности след почивката, но и те не стигнаха до нов гол.