Сочи надви Спартак (Москва) с класическото 3:0 в мач от 18-ия кръг на руската Висша лига и се върна на победния път. Бившият национал Ивелин Попов отбеляза второто попадение в срещата, което падна минута преди края на редовното време.

Иначе домакините поведоха в резултата в 28-ата минута с гол на Нобоа от дузпа, а до почивката Спартак имаше няколко добри възможности за изравнително попадение, но не успя да се възползва максимално.

След подновяването на играта именно авторът на откриващото попадение се намеси по ужасяващ начин срещу съперник и получи червен картон от съдията.

Андрей Гълъбинов остана без треньор в Реджина

Калабрийци наредиха пет поредни загуби

С човек повече, гостите се втурнаха в нападение, но Джикия и Зобнин пропиляха отлични възможности за връщане на паритета.

В 89-ата минута Кирил Заика подаде страхотно към наказателното поле, където Попето спокойно прати топката в мрежата за 2:0.

Драмата се запази до последно, като в добавеното време Кофрие задържа противник и също бе изгонен преждевременно, а Сочи получи правото да изпълнява дузпа. Точен от бялата точка бе Юсупов, който с неспасяемия си изстрел оформи крайния резултат