Фенербахче нанесе тежко поражение на Чайкур Ризеспор. Отборът на Жозе Моуриньо спечели с 5:0 като гост и поведе в класирането на турското първенство с актив от 7 точки и по-добра голова разлика от Еюпспор. Бившият халф на Манчестър Юнайтед Фред направи хеттрик, едно попадение добави Един Джеко, а в края Хунсидин Аликулов си вкара автогол.

Българският национал Мартин Минчев влезе като резерва за домакините в 61-ата минута. Титуляр на върха на атаката на Ризеспор беше бившата звезда на ЦСКА - Али Соу.

До почивката резултатът беше само 1:0. Разписа се Фред с далечен изстрел в 15-ата минута. В 53-ата Джеко от малък ъгъл удвои и пречупи съпротивата на домакините, които дотогава атакуваха доста опасно. След час игра Алан Сен-Максимен изведе Фред, който отново простреля невнимателния Гьокан Акан. Хеттрикът на бразилеца стана факт с добавка в 64-ата минута, а в 66-ата Аликулов отклони топката в собствената си врата.

Загубата е първа за тима на Ризеспор, който с актив от 4 точки се намира в средата на подреждането.

Касъмпаша и Адана Демирспор не се победиха - 2:2, а Анталияспор се наложи с 3:2 над Хатайспор, въпреки че на почивката губеше с 0:2.

Днес Трабзонспор е домакин на Кайзериспор, а мачовете Галатасарай - Газиантеп и Самсунспор - Истанбул Башакшехир бяха отложени.