Българският футболист Божидар Краев започна като титуляр за своя Уелингтън Финикс, който обаче допусна изненадващо поражение с 1:2 от последния в австралийското първенство Мелбърн Виктори в двубой от 22-ия кръг.

Силвестър Джаспър продължава кариерата си в Португалия

Младежкият национал сменя Фулъм с Портимонензе

Двубоят в столицата на Нова Зеландия започна страхотно за домакините, които поведоха в 25-ата минута с гол на нападателя Оскар Завада.

Две минути преди изтичането на час игра обаче, гостите от Мелбърн изравниха с гол на Бруно Форнароли.

Четвърт час преди края на мача Краев бе заменен от Бен Олд. Минута по-късно Уелингтън инкасира втори гол, който бе вкаран от Дамиен Да Силва.

С това поражение Божидар Краев и компания остават на 5-о място във временното класиране с актив от 31 точки. Мелбърн Виктори пък отлепи от дъното и вече има 24 точки на 10-ата позиция.