Продължават противоречивите изяви на нападателя на националния ни отбор Димитър Рангелов в швейцарския Люцерн. След като спечели много похвали за играта си от началото на сезона и за реализирането на решаващи голове за своя отбор, вчера той стана главен виновник за загубата на отбора си с 0:2 от Грасхопърс в мач от деветия кръг на първенството.

Рангелов беше отстранен още в деветата минута, след като ритна без топка срещу Токо Нзузи. Причина за невъздържаното действие на българина стана грубо нарушение на халфа от Конго, който след това стъпи и на коляното на нападателя. Главният арбитър Адриан Жакоте обаче прецени, че в ситуацията трябва да покаже директен червен картон на Рангелов и само жълт за Нзузи. С човек по-малко Люцерн не успя да окаже съпротива и записа първо домакинско поражение за сезона.

Иван Иванов беше титуляр за Базел при победата с 2:0 като гост на Тюн. Българският национал игра на високо ниво през всичките 90 минути. Попаденията за шампионите бяха дело на Щокер и Диас през второто полувреме.

С тази победа запази първото място в класирането с 18 точки, колкото има и вторият Грасхопърс. Йънг Бойс е трети с 16 точки, Люцерн четвърти - с 14 точки.