Десети гол от началото на сезона във Втора Бундеслига отбеляза българският нападател Димитър Рангелов. Той откри резултата в полза на Енерги (Котбус) при домакинското равенство 1:1 с ФСФ Франкфурт от 28-ия кръг.

Рангелов, който беше определен за един от най-добрите в мача, се разписа в 19-ата минута след пас на Александер Битроф. Илиян Мицански започна като титуляр за гостите от Франкфурт и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Макау Хрисантус.

Иначе ФСФ Франкфурт стигна до точката с точно изпълнение на дузпа от капитана на отбора Зафер Йелен в 87-ата минута. Наказателният удар беше отсъден заради нарушение срещу Марсел Гаус.

Енерги е на 11-о място в класирането с 31 точки, а ФСФ Франкфурт е 14-и с 29. Начело е Айнтрахт (Франкфурт) с 61 точки пред Гройтер Фюрт на Асен Караславов с 60.

Пети жълт картон получи българският нападател на Дуисбург Валери Домовчийски и заради това ще пропусне следващата среща на отбора във Втора Бундеслига. Днес Дуисбург завърши 1:1 при гостуването си на Инголщат в среща от 28-ия кръг, като остава точно над зоната на изпадащите с 28 точки. "Зебрите" обаче имат аванс пред Карлсруе, който е на 16-о място, от 5 точки.