Националът Петко Христов помогна на Специя да спечели дербито на Лигурия с 2:1 срещу Сампдория в мач от седмия кръг на Серия "А".

Българският защитник се появи в игра в 71-а минута на мястото на Аркадиуш Реца, а минута по-късно анголският нападател Мбала Нзола отбеляза победния гол за Специя. Дейно участие в акцията за попадението взе бившият халф на Левски, Локомотив (Пловдив) и Черно море - Мехди Бурабия, който подаде на десния фланг, откъдето Холм центрира за гола на Нзола.

Георги Пашов не успя да помогне на Петролул

Появи се като резерва при загубата от Фарул

Сампдория поведе в резултата с попадение на Абделхамид Сабири в 11-а минута, но само минута по-късно Специя изравни след автогол на Мурийо.

След гола на Нзола гостите от Генуа упражниха натиск и бяха близо до точката, но ветеранът Фабио Куалярела не успя да намери целта от чиста позиция в последната минута на добавеното време.

Победа е втора за Специя през сезона и с нея тимът се изкачи на 10-о място в таблицата с 8 точки. Сампдория остава на предпоследната позиция с 2 точки.