Динамо (Букурещ) продължава да изпитва трудности през този сезон в Лига 1 на Румъния. "Червените кучета" допуснаха загуба с 1:2 в гостуването си на Волунтари от 16-ия кръг. Цял мач на вратата на столичани бе българинът Пламен Илиев.

Динамо откри резултата в срещата още в 5-ата минута с красив гол от воле на Деян Сореску след асистенция на Габриел Торже.

В 19-ата минута обаче Волунтари възстанови равенството с гол на Вадим Рата, който засече отблизо пас на Вейга.

В 65-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Йон Георге навърза няколко защитници на съперника и с мощен шут не остави шансове на Илиев за 2:1. Тази загуба остави Динамо на предпоследното 15-о място в класирането с 8 точки. Волунтари пък излезе на 4-ата позиция с 28 точки. Водач е ЧФР Клуж с 42 точки.

Илиан Илиев с асистенция при нова победа на Аполон (Лимасол)