Отборът на Ростов загуби домакинството си на Локомотив (Москва). Съставът, част от който е и българският национал Ивелин Попов, отстъпи с 1:2.

Попето беше титуляр, но не можа да се разпише. Това стори Алексей Ионов от дузпа.

В герой за Локо се превърна ветеранът Джеферсън Фарфан. Перуанецът вкара и двата гола за отбора на Юрий Сьомин.

Снимка 341718

Източник: EPA/БГНЕС

Фарфан откри резутата още в 5-ата минута на мача. Миранчук подаде на перуанеца, който отблизо прати топката в мрежата.

В 39-ата минута Александър Зуев влезе в наказателното поле и беше повален от бранител на Локомотив. Йонов реализира дузпата за 1:1.

Седем минути преди последния съдийски сигнал Фарфан остана непокрит в наказателното поле и с глава донесе победата на Локо.