Николай Михайлов най-сетне получи гол в клубния си Твенте. Това се случи при гостуването на ФФФ Фенло. Българинът беше запазил мрежата си суха в 5 поредни официални срещи. Днес обаче Ники капитулира пред удара от дузпа на ветерана Патрик Паауве в самия край на първата част.

Иначе Твенте спечели с 2:1, като за "червените" се разписаха Брайън Руис и Роберто Розалес. Последният донесе успеха четвърт час преди края. В 83-ата минута пък двубоят бе прекъснат за малко от рефера. Съдията се обиди на непрестанните обиди към него от страна на феновете на домакините от Фенло. Наложи се капитанът на ФФФ да ходи да успокоява агитката, след което срещата продължи.

Аякс пък записа четвърти пореден успех, този път на Вилем II. Амстердамци биха с 2:0, като и двете попадения бяха дело на Луис Суарес от дузпи. Любопитното е, че самият уругваецът сам си изработи наказателните удари и си ги вкара. Аякс изпусна и още един куп положения, а Урби Емануелсон удари и гредата.