Българският младежки национал Мартин Минчев влезе като резерва при разгромната победа на Спарта (Прага) с 6:1 над Бърно у дома. Срещата бе от последния кръг на чешкото първенство.

Офанзивният футболист се появи в игра в 82-ата минута, когато резултатът вече беше оформен. Той замени Ладислав Крейчи.

Любопитното е, че всички седем гола паднаха през първото полувреме. Гостите поведоха още в 5-ата минута чрез Хладик. Оттам насетне на терена имаше само един отбор.

До 26-ата минута Спарта вече водеше с 3:1 след хеттрик на Хложек. В 30-ата минута Полидар направи 4:1, а малко след това Хложек вкара четвъртия си гол в срещата. В 42-ата минута Седлак си вкара автогол.

Грандът от Прага завърши сезона на второ място със 74 точки и ще играе квалификации за Шампионската лига.