Астана на Станимир Стоилов елиминира латвийския шампион Спартакс Юрмала, макар че казахстанците потрепериха у дома до самия край на срещата, която завърши при равенство 1:1.

В първия двубой Астана спечели с минималното 1:0 като гост, а в реванша днес играчите на Стоилов се скъсаха да пропускат през първото полувреме. През втората част латвийците действаха по-освободено и на два пъти можеха да открият резултата, но липсата на опит, и най-вече класа, им попречи.

Патрик Твумаси вкара за Астана за 1:0 десетина минути след началото на второто полувреме и изглеждаше, че всичко ще се развие по план, но гостите завързаха срещата с изравнително попадение в 72-та минута.

В крайна сметка до нов гол в мача не се стигна, и така Астана продължава в третия квалификационен кръг от турнира, в който почти сигурно ще срещне Легия (Варшава).