ПСВ Айндховен постави под сериозна въпросителна аспирациите за шампионската титла в Холандия. „Филипсите" паднаха с гръмкото 0:3 при гостуването си на средняка Гронинген.

Станислав Манолев имаше голям „дял" в поражението, след като бе изгонен за втори жълт картон още в 56-ата минута. Първото си предупреждение българинът получи в 48-ата.

Иначе до това време домакините от Гронинген вече водеха с 2:0. Резултатът откри кореецът Хюн Юн Сук преди почивката, а Леандро Бакуня удвои след нея. Отново бившият играч на Аякс Сук оформи крайното 3:0 в 74-ата мин, след като се възползва от нескопосано изчистване на вратаря Исаксон и го прехвърли почти от центъра н а терена!

Поражението на ПСВ изключително много завърза борбата в Ередивизи. Малко по-късно другият основен кандидат за първото място - АЗ също претърпя разгром, губейки с 0:3 от Утрехт. Аякс пък намачка НЕК Наймеген с 4:1 и вече е само на 5 точки от върха.

Първите 6 отбора в класирането са събрани само в рамките на 6 точки. Шестият Твенте обаче играе по-късно днес, а има и един отложен мач.