Германецът с български корени Лукас Петков откри головата си сметка за Гройтер Фюрт. Той се разписа при успеха с 3:0 над Магдебург у дома в мач от 25-ия кръг на Втора Бундеслига.

Офанзивният футболист започна като титутяр и остана на терена до 85-ата минута, когато беше заменен от Сидни Раебигер. Той получи и жълт картон.

Лукас Петков ще играе под наем в Гройтер Фюрт

Надява се на повече игрови минути

През първото полувреме на стадиона във Фюрт не паднаха голове. По-добрата игра на домакините даде резултат в 64-ата минита, когато Джулиън Грийн откри резултата. Пет минути по-късно Даниел Хебер си вкара автогол.

Петков оформи крайния резултат в 75-ата минута. Гройтер Фюрт е 11-и с 30 точки, докато Магдебург има две точки по-малко.

Лукас Петков попада в плановете на селекционера Младен Кръстаич, но все още не може да се сдобие с документи, за да играе за България.

Илия Груев със 77 минути игра за Вердер в голова престрелка с Байер (Леверкузен)

"Аспирините" спечелиха мача с 3:2