Българският полузащитник Илия Груев-младши игра 77 минути за Вердер (Бремен), който отстъпи с 2:3 на Байер (Леверкузен) в среща от Бундеслигата, която противопостави два отбора от средата на таблицата.

След силния старт сега тимът от Северна Германия регистрира осмо поражение в последните 11 кръга в Бундеслигата, докато "аспирините" стигнаха до четвъртата си победа в последните пет двубоя. Вердер и Груев остават са на 11-о място с 30 точки, с десет над зоната на изпадащите.

Срещата премина с доста емоции, но гостите се възползваха максимално добре от пробойните на Вердер в крайната защита. Все пак Марвин Дукш изведе Бременските музиканти в 30-ата минута, засичайки подаване на Никлас Фюлкруг.

Но фланговите играчи Мичел Бакер и Джереми Фримпонг изработиха попадението за 1:1 само след 4 минути, като нидерландският национал Фримпонг поднесе топката на съотборника си. Но самият той вкара аз 1:2 в 56-ата минута, а чешкият нападател Адам Хложек направи 3:1 в 81-ата минута, след като с глава при контраатака засече в мрежата центриране на Езекиел Паласиос. Същият аржентински полузащитник имаше заслуга и за второто попадение.

Никлас Фюлкруг от дузпа оформи крайното 2:3 само три минути след попадението на Хложек, но това не промени крайния изход от двубоя.