Българският нападател Валери Божинов игра пълни 90 минути за своя тим Лозана, който отстъпи с 0:1 в дербито със Сион от втория кръг на швейцарската Супер лига. Това бе дебют на "Стад Олимпик дьо ла Понтез" за Божинов, който водеше атаката от самото начало.

Марко Шнеувли се превърна в герой за гостите. Швейцарецът бе точен в 33-ата минута, след като завърши успешна атака, започната от бившия халф на Милан Кевин Констант.

Най-чистото положение през втората част бе в краката на Божинов, който излезе сам срещу вратаря в 53-ата минута, но не успя да отбележи своя първи гол в Швейцария. Така тимът му загуби дербито, като остана с една точка в първенството от два мача.

Валери Божинов: Лозана е последният ми шанс за голям футбол

"Дойдох тук, защото исках да играя в силно европейско първенство", заяви нападателят