Воденият от българския специалист Стойчо Младенов - Кайсар се спаси от изпадане. Това стана факт два кръга преди края на първенството на Казахстан. Тимът от Кизилорда победа с 4:1 у дома Атирау и така и на теория си осигури оставането в елита.

Кайсар победи с 2:1 Окжетпес

Кайсар и Стойчо Младенов все по-близо до оцеляването

Втора поредна победа за тима от Кизилорда в първенството на Казахстан

Секуди преди почивката Максимович даде преднина на гостите. През втората част Кайсар натика Атирау в неговата половина и в 54-ата минута стигна до изравняване с гол на Байжанов. Осем минути по-късно Аржанов направи пълен обрат. В 86-ата минута Матиас Курьор реши всичко в мача с трети гол за домакините, а в последните секунди Ламжан оформи крайното 4:1.

След този мач Кайсар събра 38 точки и се спаси от изпадане. Атирау е с 32 и ще се бори за своето оцеляване в оставащите кръгове до края на първенството.