Българският защитник Димитър Велковски получи директен червен картон при успеха на своя Серкъл Брюж с 2:1 над Беершот у дома. Срещата бе от 32-ия кръг на белгийското първенство.

Крайният бранител започна като титуляр, но напусна терена в 36-ата минута. Добрата новина за неговия отбор бе, че до този момент вече имаше два гола аванс, които удържа до края на мача.

В 18-ата минута Джулиан Бианконе откри резултата с глава. В 34-ата минута Ике Угбо удвои от дузпа. Две минути по-късно домакините останаха с 10 души, след като Велковски бе изгонен. Първоначално българинът получи жълт картон за нарушението си, но след като съдията прегледа положението на ВАР промени решението и извади директен червен картон на бившия футболист на Славия.

Беершот се върна в мача в началото на втората част. Тогава Ян ван дер Берг се разписа с глава след центриране на Рафаел Холцхаузер.

Серкъл Брюж успя да задържи аванса си до края на срещата, с което събра 32 точки и заема 16-о място във временното класиране. Беершот е седми с 44 точки.