Серкъл Брюж на Димитър Велковски победи отбора на Кристиян Малинов Льовен с 3:2 като гост в мач от 1/16-финалите за Купата на Белгия.

За домакините титуляр бе българският национал Кристиан Малинов, който бе заменен в началото на второто полувреме. За гостите пък Димитър Велковски не бе в групата, тъй като още лекува контузия.

Срещата започна вихрено. Хотич откри за гостите още във 2-ата минута. Секунди по-късно Мертенс изравни.

Гостите отново излязоха напред в резултата чрез Марселин в 39-ата минута. В 72-ата минута Таравел от дузпа направи 1:3. Малко след това Марселин бе изгонен.

Последва натиск на Льовен, който доведе до гол Хуберт в допълнителното време.

В друг мач от този етап на турнира Шарльороа елиминира Вестерло с минимална победа с 1:0. Българинът Иван Горанов обаче не взе участие в срещата.