Българският полузащитик на Университатя (Крайова) - Христо Златински, направи нов добър мач за своя румънски отбор, а с негово попадение тимът достигна до равенство 2:2 срещу Динамо (Букурещ).

Университатя започна мача добре и излезе напред в резултата с гол на Андрей Иван, който се разписа в 13-та минута.

През втората част обаче столичани стигнаха до пълен обрат с голове на Ромера в 56-ата и Нистор в 81-та минута. За капак домакините останаха с човек по-малко в 88-та минута заради червен картон на Матею. Все пак играчите на Университатя показаха воля и характер и стигнаха до равенството в добавеното време на срещата. Христо Златински получи топка в наказателното поле, финтира прекия си пазач и отблизо вкара последното попадение в мача.

Университатя запазва 5-та си позиция в класирането с 28 точки, докато "песовете" от Букурещ са на 3-то място с актив от 33 точки.