Христо Златински се отчете с гол в дербито на неговия Университатя (Крайова) срещу Стяуа. Българинът беше главно действащо лице в мача т 24-ия кръг на румънското първенство.

Гостите от Букурещ се наложиха с 2:1, а Златински отбеляза гола за Университатя. Той беше точен в 33-ата минута от дузпа, но преди това пропусна от бялата точка при 0:0.

Другите двама българи в състава на домакините - Радослав Димитров и Апостол Попов, също бяха титуляри, като и двамата получиха жълти картони.

Христо Златински подписа нов договор с Университатя

Университатя оцени по достойнство Ицо Златински

Остава поне още две години в румънския гранд

За Стяуа се разписаха Михай Пинтили и Габриел Еначе, който донесе победата на своя тим в 79-ата минута.

В класирането Стяуа е на второ място с 45 точки - три по-малко от лидера Виторул (Констанца). Университатя е на трета позиция с 40 точки.

Утре Виторул гостува на Астра (Гюргево), където наскорто премина бившият страж на Левски - Пламен Илиев.