Българският национал Страхил Попов бе титуляр за своя Хатайспор при звучната победа с 5:0 при гостуването на Анталияспор. Срещата бе от 15-ия кръг на турското първенство.

Тимът от Антакия вкара всичките си попадения през първата част. Четири гола отбеляза Аарън Бупенза, а по един добавиха Бабажиде Акинтола и Миркан Айдън.

Попов игра цял мач и се отличи с асистенция за третия гол на габонския нападател.

Бупенза откри резултата в 8-ата минута, а в 17-ата удвои. Четири минути след това се възползва от пас на българския защитник, за да оформи своя хеттрик.

В 35-ата минута Акинтола се разписа за 0:4. В продължението на първата част Бупенза вкара четвъртия си гол в срещата. В края на мача се разписа и Миркан Айдън за крайното 0:6.

Така Хатайспор събра 24 точки и излезе на шесто място във временното класиране.