Българският полузащитник Георги Костадинов изигра пореден силен мач за АПОЕЛ (Никозия) срещу Еносис (Паралимни) в 23-ия кръг на кипърското първенство, а жълто-сините спечелиха с 2:1.

С днешния успех АПОЕЛ събра 52 точки, но изостава на 2 от лидера АЕК (Ларнака). На 3-ото място е ФК Пафос с 48, а съперниците днес от Паралимни са със 17 и ще се борят за оцеляването си.

Георги Костадинов и АПОЕЛ обърнаха Аполон на Илиан Илиев в Кипър

АПОЕЛ (Никозия) спечели с 3:1

Гостите от Никозия откриха резултата в 28-ата минута чрез новото си попълнение Федерико Македа. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед отклони с глава центриране на крилото Бен Набуан от свободен удар.

Само три минути по-късно българският дефанзивен халф на АПОЕЛ предотврати изравняване. Георги Костадинов получи жълт картон за фаул от страни до наказателното поле, като с това нарушение поправи грешка на защитата и попречи на играч на гостите да влезе под ъгъл в наказателното поле.

АПОЕЛ (Никозия) и Георги Костадинов не успяха да се противопоставят на АЕК (Ларнака)

Тимът, в който играе българина обаче отсъпи с 1:2 като гост

През второто полувреме играчите на Паралимни влязоха агресивно и опитаха да създадат проблеми на АПОЕЛ. В 53-ата минута те имаха и претенции за дузпа заради евентуална игра с ръка на Сушич на голлинията. Съдията Андреас Аргиру прегледа ситуацията с помощта на системата за видеоповторения (ВАР) и реши, че няма основание да я дава.

В 60-ата минута Бен Набуан удвои преднината на АПОЕЛ с мощен, отсечен удар от границата на наказателното поле. Той получи хубав пас от Далсио и прониза вратаря Никос Панайоту. Четвърт час преди края на срещата Мейра се добра до топката при меле около точката за изпълнение на дузпа и наказа стража на гостите.

Георги Костадинов продължава да лекува контузия

Според лекарския щаб на отбора, Георги Костадинов ще пропусне гостуването на Кармиотиса тази седмица

Тимът на Паралимни опита да стигне до равенството и се вдигна на тотален щурм, но нямаха късмет в две ситуации. Най-напред резервата Кациарис стреля, но Костадинов подложи крак. Секунди преди крайния съдийски сигнал пък Маврудис не уцели вратата.