АПОЕЛ (Никозия) постигна девета поредна победа в първенството на Кипър и общо 10-а във всички турнири след 1:0 над Анортозис (Фамагуста) в 15-ия кръг. Единственото попадение в мача падна в 29-ата минута, когато Вараздат Хароян от гостите от Анортозис си вкара автогол.

С днешната победа "жълто-сините" от АПОЕЛ вече имат 36 точки и водят с 2 пред АЕК (Ларнака). На 3-о място е ФК Пафос с 31 и мач по-малко. Анортозис е на 8-о място с 18 точки.

Българският полузащитник Георги Костадинов изигра поредните си 90 минути на добро ниво и в 69-ата минута буквално спаси победата на своя тим, след като при меле пред вратата подложи тялото си и блокира удар, летящ към мрежата.

Домакините от АПОЕЛ имаха надмощие през по-голямата част от мача и още в 10-ата минута получи дузпа. Тя беше отсъдена заради събаряне на нахлуващия на скорост от дясно босненец Матео Сушич. Вратарят на Анортозис Георгий Лория обаче спаси удара от 11-те метра на бразилеца Маркиньос. В 29-ата минута вече беше 1:0 с доста куриозен автогол. Сушич проби от дясно и центрира към Квилитая, който стреля, но вратарят на Анортозис отби. Топката обаче се удари във връщащия се защитник Хароян и спря в мрежата. Попадението беше прегледано с помощта на системата за видеопомощ на съдиите (ВАР) и потвърдено от съдията Марко Пичини (Италия).

В 66-ата минута гол на Квилитая след подаване на Костадинов беше отменен заради засада, а в края на срещата Анортозис потърси изравняването, но защитата на АПОЕЛ се справи.