Българският нападател Божидар Краев се разписа за своя отбор Уелингтън при победата с 3:1 като домакин на тима на Аделаида Юнайтед в мач от осмия кръг на футболното първенство на Австралия.

Краев отбеляза за 2:1 в 37-ата минута на срещата, възползвайки се от подаване на Калън Елиът.

Оскар Завада даде аванс на Уелингтън още във 2-ата минута, а в 12-ата Крейг Гудуин изравни за гостите за 1:1. Третото попадение за домакините бе дело на Ян Сасе. Той оформи крайното 3:1 в 61-ата минута.

Божидар Краев можеше да направи резултата 4:1 в 78-ата минута, но пропусна при изпълнението на дузпа. Българинът записва името си сред голмайсторите за своя тим в пореден мач и вече има пет попадения от началото на сезона.

Съставът на Аделаида Юнайтед остана с човек по-малко в 51-ата минута след втори жълт и съответно червен картон на Бенджамин Халоран.

Отборът на Уелингтън заема четвърто място във временното класиране с 10 точки в актива, а лидер в австралийския шампионат е тимът на Мелбърн Сити с 16 точки.