Халадаш, където играе българският национал Галин Иванов записа ценна победа, която съхрани шансовете на отбора за спасение. В мач от 30-ия кръг на унгарското първенство тимът на офанзивния футболист се наложи с 2:1 като гост над Кишварда.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха с 1:0 още в 11-ата минута. Точен бе румънският нападател Джордже Грозав.

В 23-ата минута Тамаш Пришкин изравни от дузпа за Халадаш. Пет минути по-късно бившият футболист на ЦСКА Руи Педро направи обрата пълен.

В края на първото полувреме Галин Иванов получи жълт картон. Родният национал записа цял мач за своя отбор.

За Халадаш това бе четвърта победа в последните 5 мача. Тимът все още е последен, като има 28 точки в актива си. Кишварда е първият отбор над чертата с 4 пункта повече.