Дуисбург, начело с Илия Груев на треньорската скамейка, стигна до забележителен обрат над Франкфурт от 34-ия кръг на Трета Бундеслига на Германия. "Зебрите" спечелиха драматично с 3:2, стигайки до успеха след пасив от 0:2.

Франкфурт дърпана в резултата още до 20-та минута с голове на Кадер и Бан, които осигуриха достатъчно комфортна преднина на почивката на своя тим.

През втората част обаче домакините успяха да обърнат развоя на срещата в своя полза в рамките на 10 минути. В 54-та минута Онебу намали на 1:2, Щрекер докара нещата до равенство 4 минути по-късно, а победният гол за 3:2 падна в 64-та минута, и бе дело на бившия защитник на Черноморец - Енис Хайри.

Дуисбург остава лидер в класирането с 61 точки, пред Холщайн (Киел) и Магдебург с по 55 точки, а до края на сезона остават 4 кръга.

Германската преса зове: Подновете договора на Илия Груев!