Българският нападател на Херта Берлин Валери Домовчийски вкара гол срещу Оберхаузен при победата с 3:2 у дома. Мачът беше от първия кръг на сезона във Втора Бундеслига.

Домо даде началото на обрата за "старата дама", изравнявайки за 1:1 след половин час игра. Той получи добър пас в пенала и от 5 метра направи безпомощен вратаря Пирсон. Преди това в 7-ата минута Ламиди бе открил резултата.

В 49-ата минута Дюричин вкара за 2:1 за Херта, а в 78-ата Ламиди реализира втория си гол в мача и Оберхауезен бе на път да измъкне точка от Олимпийския стадион в Берлин. 4 минути по-късно обаче Дюричин също не остана по-назад и вторият му гол донесе победата на Херта.

Домо бе извикан от селекционера на България Стоилов за квалификацията с Англия за Евро 2012, която ще се играе в Лондон на 3 септември.