Българският национал Страхил Попов игра цял мач за убедителния успех на Касъмпаша с класиката 3:0 над Малатияспор в среща от 13-ия кръг на турската Суперлигата.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща, повеждайки още в началото с гол на сенегалския голмайстор на първенството Мбайе Диане (6-дузпа), а египтянитът Махмуд Хасан-Трезеге пропусна втора дузпа.

След почивката Жозуе Са (57) вкара за 2:0, а Диане (84) оформи крайния резултат с втория си гол в мача и 14-и за сезона в шампионата.

Това бе осми успех за Касъмпаша този сезон, а след него отборът събра 25 точки и се изкачи на втора позиция, изоставайки на 2 от лидера Истанбул Башакшехир, който утре гостува на Гьозтепе в Измир. Малатияспор отстъпи от четвърто на пето място с 21 точки, колкото има и Бешикташ.