Цветан Генков игра 78 минути при успеха 1:0 на тима му Динамо (Москва) като гост в дербито с Локомотив (Москва) в мач от 27-ия кръг на руската Висша лига. Голът на победата реализира 17-годишният Александър Коронин, който при една контраатака в 51-ата минута остана очи в очи със стража на Локомотив - Чех и го преодоля.

Изявите на Генков му откриха няколко шанса за гол през първата част, но той не ги оползотвори. Българинът бе заменен в 78-ата минута от Ковалчик.

С трите точки Динамо (М) събра 47 точки и, като се намира на 3 точки пред Амкар (Перм) и на също толкова зад конкурента си за второто място ЦСКА (Москва). От своя страна, Локомотив (М) се намира на осмо място в класирането с 38 точки.

В друга среща от кръга, Криля Советов разби бившия тим на Здравко Лазаров - Шинник с 4:0 и закотвайки го на последното място, почти със сигурност го прати в руската Първа дивизия.

Както е известно, в неделя три кръга преди края, шампион на Русия за първи път в историята си стана Рубин (Казан).