Българският вратар Димитър Шейтанов направи своя дебют за представителния отбор на португалския Авеш при загубата с 0:4 от гранда Бенфика. Въпреки 4-те инкасирани попадения Шейтанов получи най-висока оценка от местните медии, тъй като 7 опасни положения пред своята врата.

Авеш изпадна от елита на Португалия, а Бенфика завършва на второ място в класирането. Мачът срещу гранда от Лисабон бе първи за Шейтанов, който до момента пази на формацията до 21 години. Българинът ще се присъедини към Авеш през август 2019 година, когато се раздели с Левски.

Още в 4-ата минута Пици вкара за 0:1, а в началото на второто полувреме отново той реализира дузпа. Последните две попадения паднаха в заключителните минути на срещата и бяха дело на Гонзало Рамос.