Божидар Краев игра 61 минути за Жил Висенте при загубата с 0:1 от Белененсеш от 33-ия кръг на португласката Лига 1. Бившият футболист на Левски беше активен, но не успя да се разпише в трети пореден мач.

Жил Висенте беше в серия от три победи и се намираше в средата на класирането, а Беленензеш се нуждаеше много от трите точки, за да се отдалечи от опасната зона.

Домакините от Лисабон пропуснаха две добри възможности до почивката, но като цяло мачът беше равностоен. В 47-ата минута Краев проби по десния фланг и центрира, но вратарят на Беленензеш Нилтон Варела се намеси. Минута по-късно Варела спаси удар на Краев от границата на наказателнот поле.

В 88-ата минута Марко Матиаш изскочи зад защитата на Жил Висенте и стреля силно. Дениш отрази удара на бившия нападател на Шефилд Уензди, но при добавката Матиаш беше безпощаден.

Жил Висенте остана на десето място с 42 точки, колкото има и тимът от Азорските острови Санта Клара. Белененсеш е на 13-а позиция с 35 точки и само на теория може да изпадне.