Кризата в ПАОК (Солун) явно не е приключила, след като тимът завърши 1:1 като гост на Ламия в среща от 7-ия кръг на плейофа за титлата в гръцкото първенство. И срещата дори можеше да завърши с победа на скромния тим, ако Кирил Десподов не беше спасил гостите от поражение с перфектна асистенция в добавеното време.

Така след 32 мача ПАОК остава на 3-ото място с 68 точки, на 3 от 2-ия Панатинайкос и на 4 от лидера АЕК, като въпросните два отбора се срещат по-късно днес на стадион "Света София". Резултатът днес намали още шансовете на ПАОК за титлата, но и може да постави под сериозна въпросителна и стъпването на почетната стълбичка в края на сезона.

Георги Минчев избухна с хеттрик в Кипър при впечатляваща победа с 5:4

Ето подробности

Отличният отбор на Ламия спечели първа точка в плейофа за титлата, където е категорично на последното 6-о място с 35 точки. Те дори бяха на един дъх разстояние от първата победа в историята си срещу този съперник, въпреки че играха без една от звездите си Цилулис, а също така и с доста авариен състав в центъра на отбраната.

Те останаха с човек по-малко в добавеното време заради червен картон на Педро Амарал, появил се като смяна. Червен картон от пейката видя и напусналият по-рано голмайстор на тима Викинтас Сливка. Той откри резултата в 45+1 минута след подаване на албанеца Флорисард Малчи. В 10-ата минута на добавеното време на мача Кирил Десподов направи перфектно центриране на главата на Щефан Шбав и австрийският халф се превърна в голмайстор.

Българският флангови футболист остана на терена през цялото време и е един от малкото играчи в състава на ПАОК, който няма от какво да се срамува. ПАОК влезе агресивно в мача и с подкрепата на феновете и още преди да е изтекла първата минута изстрел с глава на Шваб от ъглов удар на Десподов едва не се превърна в гол. В 7-ата минута хубава атака завърши с пас на Десподов към Маркос Антонио, но бразилецът не затрудни вратаря на домакините Кошелев.

В 15-ата минута дойде ред и на Десподов да стреля. Той получи топката в наказателното поле, би по диагонала, но Йоргос Януцас беше застанал на голлинията и изби в ъглов удар.

Натискът на ПАОК продължи до края на първата част. В нейната 44-ата минута Десподов спечели свободен удар и сам центрира на главата на Томас Кедзиора, чийто изстрел принуди вратарят Андрей Кошелев със сетни сили да отбие топката в корнер. В една от малкото контраатаки обаче грешка в центъра на отбраната позволи на Сливка да излезе сам срещу вратаря Доминик Котарски и литовецът по диагонала откри резултата.

Второто полувреме не се различаваше и ситуациите пред Кошелев се редяха една след друга. Една от най-добрите възможности за изравняване бе пропусната от Янис Михайлидис, на когото Десподов сложи топката на главата на 10-ия метър. Михайлидис обаче не успя да оползотвори центрирането на българина. Спасението дойде в 10-та минута на добавеното време, когато Шваб този път се справи с вратаря след поредното отлично подаване на българското крило.

Ситуацията за треньора Разван Луческу след този резултат не е особено добра, след като тимът вече три мача няма победа. Няма да е чудно тази неделя срещата ПАОК - АЕК да се окаже последна за него, ако тя не завърши с домакински успех.