Димитър Бербатов отбеляза победния гол за Манчестър Юнайтед в гостуването на "червените дяволи" на Нюкясъл и уверено води тима си към титлата в Премиършип. В двубой от 28-ия кръг на Висшата лига Юнайтед спечели с 2:1 и грабна важните три точки в борбата за титлата.
Мачът започна зле за играчите на Алекс Фъргюсън след като датчанинът Ловенкрандс откри за "свраките" в 9-ата минута. Завърналият се в основния състав Уейн Рууни изравни в 20-ата, при който резултат приключи първото полувреме.
Груба грешка на Стивън Тейлър от домакините позволи на Парк Джи-Сун да изведе Бербатов на празна врата в 56-ата минута, а българинът не сгреши и направи 2:1. с успеха Манчестър Юнайтед (65) увеличи аванса си на върха на 7 точки, а е и с мач по-малко от съперниците си. От своя страна Нюкясъл са на 16-та позиция с актив от 28 точки.
В друг интригуващ двубой от кръга, "българското дерби" между Манчестър Сити и Астън Вила приключи с успех 2:0 за тима на "гражданите". Стилиян Петров игра цял мач за бирмингамци, а Валери Божинов взе участие в последните 7 минути на двубоя, като участва в головата акция за второто попадение, дело на Шон Райт-Филипс.
Резултати от останалите двубои от кръга във Висшата лига:
Стоук Сити - Болтън 2:0 (Бийти 14, Фулър 73)
Уигън - Уест Хям 0:1 (К.Коул 34)
Тотнъм - Мидълзбро 4:0 (Кийн 9, Павлюченко 14, Ленън 40, 79)
Блекбърн - Евертън 0:0
Фулъм - Хъл Сити 0:1 (Манучо 90)
Манчестър Сити - Астън Вила 2:0 (Елано 24 д., Райт-Филипс 89)
MOPT
на 04.03.2009 в 22:35:09 #54Руни също не е във форма, но нищо, има време до финала в Рим
Pavel United
на 04.03.2009 в 22:34:07 #53Predator-S : Здрасти и честито!!!! Как си? Марш на челски феновете У тайгата!!!!
MOPT
на 04.03.2009 в 22:34:01 #52m pokora Второто полувреме Нюкясъл имаха само 1 или 2 удара по посока на вратата. Юнайтед хванаха центъра, а след повеждането спряха и да атакуват толкова
.
Мача беше добър, но все пак и сили трябва да се пазят.
Nirvana
на 04.03.2009 в 22:33:48 #51МАЙОPА Аз си мислех, че чака за бяла семенна течност. Явно тази на потните негри не му е била достатъчна.
bojidar74
на 04.03.2009 в 22:33:13 #50Превръзката - кеф,кой се рови из чуждите статии сега,а?Имаше си статия за Челси,изцяло си беше от фенове на Челси,ама ние сме еди какво си,аре марш!
Predator-S
на 04.03.2009 в 22:32:47 #49Янко, кажи ми какво е усещането да имаш Arse Shaven
Mad Cat With Hat
на 04.03.2009 в 22:32:11 #48А плебея Павлюченко се радва след гола си с/у Боро, все едно е вкарал на финал за Карлинг Къп.
Pavel United
на 04.03.2009 в 22:32:01 #47Ерик и от мен поздравления за смислените думи и за това, че се различаваш от останлите психари тук.....Успех на отбора ти и на теб лично!
m pokora
на 04.03.2009 в 22:31:15 #46води дядовия уви. може би най-смешния му гол в юнайтед, ама голът си е гол де. мен мача ми се стори супер бездарен, единствено парк игра и знаеше защо е на терена, ама не е голмайстор-нападател. неслучайно коментаторът каза че за последните 30-тина мача в които е играл юнайтед имат само една загуба и им е като талисман. браво на роналдо че подаде на бербатов в 70 и някоя минута и нашият шутира в очертанията на вратата. а и смени трябваше да се направят повече и по-рано, че се задава серия от здрави мачове. но като цяло добре, на фона на каталунските мизерии или "много-бълите" на байерн
ivonty
на 04.03.2009 в 22:31:11 #45Бербатов трябваше да го изгонят за симулация, че защитника изби топката като Костакурта на времето, а Парк поне жълт картон за това че щяха да му счупят кръста в наказателното поле. Некой профани гледат това, което искат да видят
Nirvana
на 04.03.2009 в 22:30:29 #44galaktiko Тогава какво правиш тук?
AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 04.03.2009 в 22:30:15 #43А Реал от кой отпадна за тази купа. Май пак от Реал беше

bojidar74
на 04.03.2009 в 22:30:01 #42ЕРИК Общо взето - да.Визирах изявлението на Павлюченко,а за аристократите - да,тях имах предвид!Мен също си ме кефи,просто малко нахално ни обявиха за.......айде няма значение!На вас не знаех,че така ви казват!
galaktiko
на 04.03.2009 в 22:29:20 #41бе кво ми дреме за селския хуйнайтед, гледайте резила на Фарса
Поручик Ржевски
на 04.03.2009 в 22:28:34 #40Eric_Draven Павлюченко май беше ръсил някви глупости по адрес на нашия, или воже и така да са го превели.
AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 04.03.2009 в 22:28:03 #39Ерик, ти си един от малкото свестни фенове на Арсенал
Pavel United
на 04.03.2009 в 22:27:12 #38Поручик и май Вида разби главата на Мартинс , а не обратното и си беше за Чист Червен картон!

Nirvana
на 04.03.2009 в 22:27:11 #37bojidar74 EE забравих ги, мерси че ми припомни

AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 04.03.2009 в 22:27:03 #36Лошото е че Вила изпускат пара и ще си завършат 5-ти пак
Eric_Draven
на 04.03.2009 в 22:26:39 #35bojidar74, интересно ми стана, Бербатов ли визираш под арогантния сноб? Просто такъв му е стила на терена, не се зори, на мен ми харесва. Беше там при паса на Ст. Тейлър, цъкна го и готово. бтв, на нас от Арсенал са ни викали сноби. А пък под аристоркратите сигурно си имал предвид Пуул