Димитър Бербатов отбеляза победния гол за Манчестър Юнайтед в гостуването на "червените дяволи" на Нюкясъл и уверено води тима си към титлата в Премиършип. В двубой от 28-ия кръг на Висшата лига Юнайтед спечели с 2:1 и грабна важните три точки в борбата за титлата.
Мачът започна зле за играчите на Алекс Фъргюсън след като датчанинът Ловенкрандс откри за "свраките" в 9-ата минута. Завърналият се в основния състав Уейн Рууни изравни в 20-ата, при който резултат приключи първото полувреме.
Груба грешка на Стивън Тейлър от домакините позволи на Парк Джи-Сун да изведе Бербатов на празна врата в 56-ата минута, а българинът не сгреши и направи 2:1. с успеха Манчестър Юнайтед (65) увеличи аванса си на върха на 7 точки, а е и с мач по-малко от съперниците си. От своя страна Нюкясъл са на 16-та позиция с актив от 28 точки.
В друг интригуващ двубой от кръга, "българското дерби" между Манчестър Сити и Астън Вила приключи с успех 2:0 за тима на "гражданите". Стилиян Петров игра цял мач за бирмингамци, а Валери Божинов взе участие в последните 7 минути на двубоя, като участва в головата акция за второто попадение, дело на Шон Райт-Филипс.
Резултати от останалите двубои от кръга във Висшата лига:
Стоук Сити - Болтън 2:0 (Бийти 14, Фулър 73)
Уигън - Уест Хям 0:1 (К.Коул 34)
Тотнъм - Мидълзбро 4:0 (Кийн 9, Павлюченко 14, Ленън 40, 79)
Блекбърн - Евертън 0:0
Фулъм - Хъл Сити 0:1 (Манучо 90)
Манчестър Сити - Астън Вила 2:0 (Елано 24 д., Райт-Филипс 89)
bojidar74
на 04.03.2009 в 22:26:34 #34MOPT
на 04.03.2009 в 22:25:49 #33САФа дори в последните 2 минути се караше на футболистите, че не могат да задържат топката достатъчно уверено
.
AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 04.03.2009 в 22:25:49 #32Аз ли съм глорихинтъра, радвайки се че Барса пада, в статия за Юнайтед
Поручик Ржевски
на 04.03.2009 в 22:25:38 #31Нирвана Така е, не споря, а пък и двата ни гола бяха от засада...
streamer
на 04.03.2009 в 22:25:25 #30Не знам дали ни е подпрял съдията, ама на Роналдо много лошо го подпря онзи дръвник Тейлър
Удар без топка и ударът изглеждаше умишлен при това ... странна работа
А пък Видич с подуто око.. но Неманя мъжки продължи мача и ако продължава така, в края на сезона трябва да получи приз "Най-добър играч на сезона"! 
galaktiko
на 04.03.2009 в 22:24:27 #29Anderson, глорихънтър противен, падай в кофата сега!
Pavel United
на 04.03.2009 в 22:24:25 #28Arshavin_Gunner или берги или както и там да си : Жив ли си бре Гей???? Много ме кефиш!!!!Ебати си пича - тичай да провериш дали не те чака някой мънгал с голям патлак , за да те намуши както се мушат твойте гейски негърчета!!!!!
Поручик Ржевски
на 04.03.2009 в 22:24:12 #27Божо
Докато не мине Ливърпул по титли, няма да се откаже.
Nirvana
на 04.03.2009 в 22:24:12 #26Поручик Ржевски Имаше 2 дузпи за Нюкасъл и 1 червен на Карик.

bojidar74
на 04.03.2009 в 22:23:19 #25Поручик
Не знам,ама САФ толкова години глад за победи и не се умори тоз човек!
Поручик Ржевски
на 04.03.2009 в 22:23:03 #24янко, ...опс кура ми янко, пърдон аршавин, я по-пространно обясни къде точно ни подпря съдията?
AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 04.03.2009 в 22:22:24 #23Тия под мене кретенчета, дали въобще засягат нечие внимание
MOPT
на 04.03.2009 в 22:22:03 #22"На Роналдо трябва да му се даде почивка! " И Евра, И Евра
bojidar74
на 04.03.2009 в 22:21:48 #21Янко,разбира се,че развали мача,като не изгони онази гарга за удар без топка в края на първото!
Поручик Ржевски
на 04.03.2009 в 22:21:17 #20Наздраве, дяволи!

Nirvana
на 04.03.2009 в 22:21:16 #19Arshavin_Gunner Твойто отборче ще играе ли за Уефа ? Я кажи да чуем ??

AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 04.03.2009 в 22:21:12 #18Ами затова сега за мача с Фулъм трябва да излезем не с 2-рия, а с 3-тия отбор. Майнтата и на ФА

BlooDeYeS
на 04.03.2009 в 22:21:09 #17"Бербо води уверено Юнайтед към титлата "++++++++ тука са объркали статията "Садята води уверено Юнайтед към титлата" ..... е тва е правилното
Arshavin_Gunner
на 04.03.2009 в 22:20:18 #16Рефчестър ака Клизманчестър страикс ъген.Дъ скотланд хомосекшуал брок дъ геим.
Pavel United
на 04.03.2009 в 22:19:47 #15Евала Митак! Велик си и който те критикува - Да Мълчи - ти им доказваш, защо САФ плати за теб тези кинти! Голям Митко! Добър Юнайтед! Дано продължим в този дух! Успех на всички Дяволи!