Вестерло записа разгромна победа с 6:0 над Остенде в домакинството си от 17-ия кръг на първенството на Белгия. Българинът Едисон Йорданов се появи като смяна през второто полувреме в 78-ата минута на мястото на Брайън Рейнолдс, когато мачът на практика бе решен.

Нене Доржелес в 16-ата, Тур Диркс в 28-ата и Насер Шадли от дузпа вкараха първите три попадения през първото полувреме.

Лайл Фостър добави още два гола в началото на втората част в 49-ата и 53-тата минута, а крайното 6:0 оформи Халил Акбунар в 81-вата минута.

В друг мач от кръга Серкъл (Брюж) победи Сент Трюиден с 1:0 като гост с гол на Аясе Уеда в 69-ата минута. Националът Димитър Велковски обаче не се появи в игра за гостите.

Доста любопитен бе и мачът между Зюлте Варегем и Ойпен, който завърши при впечатляващия резултат 5:5.

С тази победа Вестерло излезе на 6-ото място в таблицата с 26 точки. Серкъл е на 9-ата позиция с 25 точки, а Сент Трюиден е 10-и с 23 точки. Остенде пък се намира на 14-тото място със 17 точки в актива си.

Марто Минчев със силен мач и асистенция за Спарта (Прага)

Грандът надви Чешке Будейовице с 1:0