Българският национал Мартин Минчев имаше важна роля за успеха на неговия Спарта (Прага) с 1:0 в домакинството си на Чешке Будейовице от 16-ия кръг на първенството на Чехия. Българинът бе титуляр и асистира за единственото попадение в мача, дело на Лукаш Хараслин.

Попадението падна още в 12-тата минута. Тогава Минчев напредна по десния фланг и подаде за Хараслин около границата на наказателното поле, а той от движение стреля във вратата за 1:0.

В 71-вата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Патрик Чавош получи червен картон за грубо нарушение.

Минчев пък остана на терена 85 минути, преди да бъде заменен от Даниел Кастанек.

С тази победа Спарта се намира на 3-тото място в класирането с 32 точки. Чешке Будейовице е на 13-тата позиция с 18 точки. Водач е Виктория (Пилзен) с 38 точки.