Астра с Пламен Илиев в състава си постигна изключително ценна победа над Газ Метан с 4:3 у дома. Срещата бе от 24-ия кръг на румънското първенство.

Трите точки почти сигурно гарантираха на тима от Гюргево място в Топ 6 на редовния сезон.

Срещата започна с гол за гостите в 16-ата минута. Негов автор стана Марио Рондон. Футболистите на Едуард Йорданеску реагираха мигновено и реализираха три безответни попадения до края на полувремето. Силвиу Балауре изравни в 20-ата минута, Флорентин Матей даде преднина на Астра в 37-ата, а Лауренциу Буш вкара за 3:1 в 41-ата.

В 62-ата минута Марио Рондон се разписа за 3:2. Головете продължиха да валят и в 79-ата Ромарио Мойсе направи 4:2 за домакините. Крайният резултат оформи Мариус Константин три минути по-късно.

До края на срещата Газ Метан се опита да стигне до равенството, но Пламен Илиев с ключови намеси спаси трите точки за своя отбор. В продължението на срещата Тигъра демонстрира отличен рефлекс и при изпълнение на пряк свободен удар.

Астра събра 41 точки и към момента заема 4-о място преди изиграването на останалите мачове от кръга. Газ Метан е 13-и с 15 пункта.

Едуард Йорданеску: Пламен Илиев е нашият ангел пазител, ще го продадем само за много пари

Бивш треньор на ЦСКА: Пламен Илиев е нашият ангел пазител, ще го продадем само за много пари

"Той отново доказа, че има защо да се говори толкова много за него"