Българският нападател Александър Младенов влезе като резерва при загубата на Том срещу Зенит в Санкт Петербург с 1:2 в мач от 21-ия кръг на руското футболно първенство.

Младенов влезе в 73-ата минута на мястото на Скобляков. Това беше трета поредна загуба за тима от Томск, който е на предпоследното 15-о място с 21 точки.

Възпитаниците на Валерий Петраков нямат победа вече в седем поредни мача, а за последно достигнаха до трите точки на 24 юни срещу Локомотив Москва (4:2).

Лидерът Спартак (Москва) разгроми Кубан с 4:0 след хеттрик на Роман Павлюченко.

Така "червено-белите" събраха 42 точки и имат 5 точки аванс пред втория Зенит.
Трети с 33 точки е Динамо (Москва) на Цветан Генков.

Локомотив (Москва) спечели столичното дерби с ФК Москва с 2:1 и се изкачи на шесто място с 30 точки. В друг мач от кръга днес последният в класирането ФК Ростов се добра до равенство 1:1 като домакин на Рубин.

Тимът от Казан игра в последния четвърт час с човек по-малко след червен картон на МакБет Сибая, а три минути преди края Михаил Осинов изравни за домакините.
Това беше едва 14-а точка за ФК Ростов, който има само една победа през сезона досега. Рубин е на девето място с 25 точки.