На европейското първенство по бокс в Минск българският боксьор в категория до 52 килограма Александър Александров загуби снощи по точки от Ендрю Кристофър Шелби от Уелс и приключи участието си в шампионата на Стария континент.

Двубоят между носителя на Купа "Странджа" за тази година и четвъртфиналист от летните олимпийски игри в Лондон 2012 Александър Александров, наричан Памперса, и световния вицешампион Ендрю Кристофър Шелби бе изключително оспорван и равностоен, с непрекъсната размяна на удари.

Тримата странични съдии от Канада, Германия и Словакия, определени в последния момент съгласно новите правила, обаче във всеки рунд даваха предимство на уелския боксьор. Така в крайна сметка Шелби победи Александров с 3:0 съдийски гласа (30:27 точки).

Вчерашният трети състезателен ден от европейския шампионат се оказа неуспешен за българските боксьори - в следобедния сеанс в категория до 81 килограма Радослав Панталеев загуби по точки от Хръвойе Сеп от Хърватия. Вече трима български боксьори приключиха участието си в европейското първенство: Александър Александров (категория до 52 килограма), Стефан Иванов (до 56 кг), който загуби от украинеца Микола Буценко, и Радослав Панталеев (до 81 кг).

Така българският отбор остана с четирима боксьори на шампионата - Тинко Банабаков, Детелин Далаклиев, Симеон Чамов и Тервел Пулев.