Българските боксьори спечелиха 10 медала от завършилото в курорта Албена европейско първенство за юноши.

Осем българи ще спорят за "златото" на европейското в Албена

Днес са финалите от 16:00 часа

Злато спечелиха Ергюнал Себахтин при най-леките в категория до 46 кг и Даниел Любенов в категория до 75 кг. Любенов победи на финала хърватина Габриел Веочич с 4:1 съдийски гласа.

Шестима българи загубиха финалните си боеве и взеха сребърни медали: Ясен Радев до 48 кг, Николай Атанасов до 50 кг, Стилян Христов до 60 кг, Емирджан Мехмед до 63 кг, Николай Зафиров  до 66 кг и Васил Стефанов до 80 кг.

Бронзови медали завоюваха: Стоил Станоев до 70 кг и Георги Лефтеров в тежка категория над 80 кг.

Миналата година на европейското в Унгария българите спечелиха един златен и един бронзов медал.

В отборното класиране на първо място е Русия с 61 точки, българите са втори с 45 точки пред: 3. Украйна 35 точки, 4. Ирландия 28 точки, 5. Грузия 22 точки и 6. Англия 19 точки. В надпреварата участваха боксьори от 32 държави.