Ботев (Враца) загуби от Царско село с 0:1. Младокът Тома Ушагелов вкара безценния гол с първото си докосване на топката като професионален футболист в 89-ата минута. Мачът беше много динамичен, с много полжения пред двете врати. В последните минути Джони Пласид остави "царете" в мача, за да дойде победното попадение за момчетата на Любо Пенев.

На живо: Ботев (Враца) - Царско село

Ботев (Враца) - Царско село 0:1, Тома Ушагелов попари домакините

С този мач ще бъдат оформени групите във втората осмица

Мачът започна с много високо темпо. И двата отбора търсеха гола и затова през първото полувреме имаше немалко добри ситуации. Домакините имаха лек превес, но "царете" също не пропускаха да нападат. Софийският тим печелеше повечето високи топки.

Снимка 483387

Двете най-чисти ситуации бяха за Царско село. След силен далечен удар на Симеон Мечев топката се удари два пъти в гредата и в гърба на вратаря Красимир Костов. Стражът на Ботев направи и едно много добро спасяване след удар на Леонардо.

През второто полувреме драмата беше пълна. Постепенно врачани притиснаха своя съперник и бяха много близо до гол. На няколко пъти Джони Пласид показа защо е национал на Хаити. Той игра на два пъти с глава  извън наказателното поле и веднъж блокира с крака останалия сам срещу него Даниел Генов.

В 89-ата минута Любо Пенев направи смяна за бавене на време и пусна дебютанта Тома Ушагелов. Мирослав Будинов слезе до аутлинията отляво и подаде пред вратата. Ентусиазираният Ушагелов изпревари всички и с първото си докосване на топката в професионалния футбол вкара безценния гол.

Снимка 483391

Така Царско село ще завърши на 11-о място с 25 точки. Битката ще бъде с Етър за избягване на плейофите за изпадане. "Болярите" са с 2 точки повече. Черно море ще спечели група "А", а Витоша (Бистрица) ще изпадне.

Ботев (Враца) с 22 точки е почти сигурен участник в плейаутната група заедно с Дунав (Русе).